Karatay Mutfağı

Karatay Mutfağı

Açıklama;

Arka Kapak

    “Ben şunun garantisini veriyorum: Mutfağını, Karatay Mutfağı’na çevirenler sağlık bulacak, zayıflayacak ve kilosunu koruyacak! Bunu yaparken de hiç strese girmeyecekler.”

‘Türkiye’yi zayıflatan profesör’ olarak ünlenen ve ilk iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay, bu kez sizin için ‘kalıcı kilo verdiren’ doğal ve lezzetli yemek tariflerini seçti. Karatay Mutfağı, Türk mutfağının en güzel örneklerini Karatay prensiplerine göre revize ederek sunuyor.

Kitap adeta bir sağlıklı yaşam prospektüsü niteliğinde: Doğal ve temiz malzeme seçimi, sağlıklı pişirme yöntemleri, yoğurt, tereyağı gibi evde yapılabilecek doğal ürünlerin tarifleri… Ve çorbalardan salatalara, mezelerden yumurtalı yemeklere, zeytinyağlılardan et ve balık yemeklerine tamamı denenmiş onlarca leziz tarif. Küçük ‘tatlı’ kaçamaklar ve dinlendiren çay formülleri de hediyesi! Bu tariflerin en önemli özelliği ise zayıflatması… Çünkü hepsinin glisemik indeksi düşük. Yani Karatay Mutfağı, Karatay beslenme felsefesinin ‘pratik kitabı’ niteliğinde. Sürdürülebilir bir mutfağın olmazsa olmazı.

Son sözü yine Prof. Karatay’a bırakalım: “Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve elbette kilosunu) düşünen herkesin bu kitabı okumasını ve tarifleri uygulamasını öneriyorum. Bu kitap ‘şişmanlıktan uzak’ sağlıklı nesiller yetiştirmek için önemli bir mihenk taşı. İlk iki kitabımla birlikte Karatay Mutfağı’na da kütüphanenizde mutlaka yer açın.”

Yazar: Canan Efendigil Karatay


Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Karatay Mutfağı"

Bildir
avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
ahmet bakacak
Ziyaretçi
ahmet bakacak
2 yıl 9 ay önce

sayın hocama sevgi ve saygılarımı iletiyorum.kitapların satın alınmasının nasıl gerçekleştiği bilgisini paylaşırsanız memnun olurum.kolay gelsin

trackback

[…] Karatay Mutfağı‘nda börek var. Lahana Börek, Fırında kabak, patlıcanlı börek, vb. Böreğin de en sağlıklısı Karatay mutfağı’nda. […]

wpDiscuz